» Wstępniak

Po raz trzeci witamy Was na coraz szybciej przemieszczającej się po kulturalnym nieboskłonie opiniotwórczej sondzie Gateway. Kiedyś to niebo będzie należało do Nas. I DO WAS!

Przypominamy Wam, że to właśnie na Was czekamy. Cieszymy się z rosnącej poczytności Naszego magazynu i z rosnącego grona fanów. Jednak zachęcamy Was, byście wzięli ster Gateway w Swoje ręce i razem z nami ruszyli na tę jedyną w swoim rodzaju wyprawę. Razem twórzmy nowy, wierniejszy, pełniejszy obraz świata. Stańmy w opozycji do nudy i powtarzalności kolejnych mediów informacyjnych i opiniotwórczych. Razem pokażmy, że można to robić inaczej. Że można to robić lepiej!

Czekamy na Was przez cały czas!

Tymczasem, zanim heroicznie weźmiecie w dłoń pióro, unurzacie w atramencie i pokażecie nam, na co was stać, przeczytajcie kolejny numer Gateway.

To już trzecie wydanie – a w nim kolejni debiutanci, metaliczny do bólu Occultus przybliży wam wyziewy z polskiego muzycznego podziemia, a Deszcz opowie o kilku przybyszach z innych światów, których uznał za szczególnie interesujących. Z drugim artykułem dotyczącym wschodniej animacji powraca Jingen, zaś The Patient przygotował i spisał wywiad z członkami znanej progrockowej kapeli Hipgnosis.

Poza tym: zarówno redaktor, jak i jego zastępca przyłożyli się do swojej roboty i dostarczyli wam kawał dobrych tekstów. Będzie o muzyce, będzie o filmie, o grach komputerowych, znajdzie się też miejsce dla gości z kosmosu.

Ale i to nie wszystko - na deser dostajecie od nas recenzję Beyond the Black Rainbow, niezwykłego filmu z pogranicza horroru i scence-fiction, który wielu krytyków i widzów sklasyfikowało jako jeden z najważniejszych obrazów ostatnich lat. Ubolewamy nad faktem zignorowania tego dzieła przez polskich kinowych dystrybutorów, jednak kto śledzi naszą stronę na facebooku już wie, że polskie wydanie dvd nadchodzi, z czego niezmiernie się cieszymy!

A więc jest co przeczytać i nad czym pomyśleć. Mamy nadzieję, że nasze teksty natchną was inspiracją, poderwą do działania i podobnie jak Occultus, Jingen czy Deszcz, przyłączycie się do naszego grona.

Gateway Was potrzebuje. Właśnie Was!

Redaktor Naczelny Subterranean
oraz redakcja magazynu „Gateway”

» Kontakt :

» Podyskutuj :