Javascript jest akutalnie wyłączony. Ta strona wymaga włączenia skryptów. Proszę włącz javascript w swojej przeglądarce!

» Czym jest „Gateway”?

„Gateway” jest darmowym magazynem internetowym. Jesteśmy zespołem ludzi, którzy aktywnie i z zaangażowaniem sprzeciwiają się oznakom zaniku znaczenia kultury. Sprzeciwiamy się również słabnącej jakości środków masowego przekazu w roli do jakiej zostały one stworzone. Jesteśmy głosem tych, którzy twierdzą że o kulturze można mówić inaczej, ciekawiej, bardziej otwarcie. I czekamy na innych którzy pójdą w ślad za nami.

» Czego chcemy?

Wierzymy, że pomimo przejęcia lwiej części polskiej infosfery przez kilkoro gigantów, jest w niej jeszcze miejsce dla ludzi pragnących rozmawiać na temat kultury w sposób odmienny, świeży . Chcemy stanowić realną alternatywę dla prasy oraz innych środków komunikowania się. Chcemy nawiązując do tradycji innych polskich zinów kulturalnych, stworzyć swoją własną jakość. Nade wszystko zaś naszym pragnieniem jest poszerzać kulturalne horyzonty : czytelników jak i Nas samych.

» Skąd nazwa?

Pomysł na nazwę zrodził sie niedługo po postanowieniu stworzenia magazynu w jednej z internetowych grup dyskusyjnych. Nazwa magazynu jest hołdem dla twórczości Frederika Pohla i cyklu powieści „Gateway - brama do gwiazd”.

» Przyszłość

Wszystko przed nami. Jesteśmy młodym magazynem jednak mamy konkretne plany, które uwzględniają rozbudowę socjalnych aspektów naszego projektu. Planujemy uruchomienie platformy wymiany myśli i własnej twórczości, którą następnie moglibyśmy promować. Nie ustajemy również w staraniach o zapewnienie większej popularności – tak strony, forum, jak i samego magazynu.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące „Gateway”. Nie wahaj się - odpowiemy na każdy Twój e-mail.

» Współpraca

Niezmiennie poszukujemy ludzi którzy byliby chętni poświęcić swój czas i chęci na współtworzenie tego projektu. Więcej możesz się dowiedzieć o współpracy w dziale obok, lub przez kontakt z nami.

dzial