Internet

› Debaty na dowolny temat.

Internet

Postprzez Zaratustra » 19 mar 2012, o 00:25

Nie ma sensu robić osobnego działu jak na tapcu IMHO.
"Thunderbolt and lightning, very very frightening me. Galileo, Galileo, Galileo figaro, Magnifico..."
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Re: Internet

Postprzez Zaratustra » 19 mar 2012, o 16:03

"Thunderbolt and lightning, very very frightening me. Galileo, Galileo, Galileo figaro, Magnifico..."
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez brena » 28 mar 2012, o 20:24

mediafire ma coraz więcej nieaktualnych linków... tego się bałam... jest coraz gorzej.
pay your respects to the vultures for they are your future
brena
Pioneer Over C

Postprzez Zaratustra » 28 mar 2012, o 22:03

Tja, wszystko pada. Rapidshare jak już coś ma, to ciągnie pare kilobajtów/s. Pozostaje robić nam tu mediafire na forum ;)
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez Zaratustra » 18 sie 2012, o 21:28

http://forgetmenot.tv/ ależ rewelacyjna strona, uff
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez the patient » 7 wrz 2012, o 15:27

mam problem z netem. modem działa okej, na pewno bo dziewczyny dzwoniły do operatora sieci... i u nich jest okej. problem zaczyna się z ruterem. mianowicie jak się go zresetuje i podłączy od nowa jest okej mój laptop go wykrywa i działa gdzieś około godziny i neta odcina i znów trzeba reset. korzystam bez przewodowo... dziewczyny za to nie łapią neta bez przewodowo, kompletnie... Ponoć rutera kupiły nie dawno ale przez neta za kadencji poprzednich współlokatorów. niby działa, ale dziewczyny twierdzą że lampka z zębatką wcześniej świeciła cały czas od początku, a teraz jest zapala się i gaśnie... coś grzebały w kompie u siebie ale zarzekają się że nic nie zmieniały w ustawieniach.... co może się dziać, co można zrobić z tym po za wymianą rutera? Czekam na pomysły
the patient
Redakcja

Postprzez Pipkin » 7 wrz 2012, o 18:28

Ja muszę router którydostałem od neostrady średnio 3 razy resetować w ciągu dnia :(
Pipkin
Nazi kura z kosmosu

Postprzez Zaratustra » 7 wrz 2012, o 21:35

Nigdy nie miałem rotuera poza krótkim epizodem mieszkaniowym we Wrocławiu, więc "nie wiem, więc się wypowiem".

- Ktoś w lokalnej sieci powoduje ten błąd (jakiś wadliwy program, ktoś ssie gigabajty, itp.), ale to ciężka sprawa do rozwiązania.
- To jest neostrada, a tam często sieć może być przeciążona.
- Każdy modem czy router który dostajesz za darmo albo półdarmo nie jest dobry.
- Spróbuj zmienić w ustawieniach konfiguracja z PPPoE na PPPoA
- Zadzwoń do operatora, żeby serwis przyszedł
- Zmień operatora
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez subterranean » 8 wrz 2012, o 06:16

Jaki to router?

Jak jakis badziewny tp-link czy cos, to takie problemy beda. Wszytko zależy też od sieci w jakiej jesteście - osiedlowa, czy duża ?
Vigilans Aeternum exitum cupio
Mihi nomen Orphanus Orphanus
Diem gemitus lacrimamque divae matris
Quae spes mihi sunt
L'Cie, pandere foris promisisti plenas lucis perpetuae
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez the patient » 8 wrz 2012, o 09:16

to jest tp-link. Działał okej jakiś czas, i od ponad tygodnia nie daje rady on.

Nie wiem jaka sieć to jest, nie pamiętam... możliwe że osiedlowa...

do siedzi dziewczyny dzwoniły to im operator powiedział że u nich jest okej z modemem i internet jest dostarczany i ich ruter nie obchodzi, co jest oczywiste.

Jaki ruter warto kupić? w rozsądnej cenie.
the patient
Redakcja

Postprzez subterranean » 8 wrz 2012, o 09:34

http://homestore.cisco.pl/store/ciscoeu ... .239400600

z tp-linkiem tez miałem bardzo podobne problemy. Sieć to była inea (nie polecam )
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez radigy » 8 wrz 2012, o 10:09

ja miałem podobne problemy to się przesiadłem na linksys WRT54GL

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... s++wrt54gl

problemy się skończyły.

czemu akurat ten? nie mam pojęcia nie znam się na rzeczy. informatycy polecali :P
cui bono
Obrazek
radigy
Redakcja

Postprzez the patient » 10 wrz 2012, o 09:51

u mnie internet jest. udało mi się nawet sieć zabezpieczyć i działa normalnie bez problemu póki co... ale za to u koleżanki nie ma neta... ani sieciowo anie przez kabla podejrzewam że u niej problem jest w laptopie teraz. chodź ruter nadal mam wrażenie że coś nie trybi
the patient
Redakcja

Postprzez the patient » 21 wrz 2012, o 16:09

tak, z ciekawości. Jutro oddaje pracę promotorowi ( w końcu ) i mam nadzieje wszystko załatwić i zdać wszystko też do dziekanatu łącznie z płytą cd z pracą... Moja praca wyląduje pewnie w bazie plagiatu... okej. ale czy można sobie zastrzec rozpowszechnianie pracy przez uczelnie dalej... Szczerze powiedziawszy nie podoba mi się że potem z nią będę robić co chcą...

Dwa jak to jest z tym plagiatem??? jak wiadomo w pracy licencjackiej nie wiele da się napisać coś nowego i większość spisujemy z książek... A jeśli gdzieś w kraju napisał pracę na ten sam temat, korzystał z podobnych książek? itd? albo tak jak u mnie u promotora 5 osób ma ten sam temat, i będę korzystali z tych samych książek i pracę będę wskazane przez plagiat jako podobne? nawet po obronie? co wtedy??? trochę nie kumam tego programu....

Moja książka opiera się głównie na książkach... mało tam po za wstępniakiem i zakończeniem mojego pisania, reszta w sumie spisanie z książek:D
the patient
Redakcja

Postprzez Zaratustra » 21 wrz 2012, o 17:49

Tak, prace można zastrzec przed upubliczniniamiem. Jak odawałem inżynierke to wypiełnałem w dziekanacie odpowiednia rubryczkę, jak oddawałem do oceny promotorowi i recenzentowi, to z tego co pamiętam też była taka notka.

Co do systemu antyplagiatowego. To działa tak, że Twoja praca jest przefiltrowywana i porównywana z ogromną bazą publikacji, innych prac, książek, szczególnie tymi, które podałeś w bibliografii. W cytowaniu nie ma nic złego, pod warunkiem, że nie będzie tego zbyt dużo. Jeżeli przepisywałeś co popadnie, to nie dobrze.

Jest to trochę pic na wodę, ale system z każdym rokiem jest rozwijany. Kiedys stosowano takie wałki, że pisano białe litery zamiast spacji. Nie było ich widać na wydruku, a porównywany dokument głupiał, i nie znajdywał podobieństw. Ale podobno to już naprawiono. Innym wałkiem jest "pisanie własnymi słowami tego co sie przeczytało". Żeby system się nie połapał musisz używać jak najmniej podobnych wyrazów.

Generalnie każda praca ma jakiś tam wskaźnik plagiatu nawet, jeśli nic nie plagiatowałeś. Po prostu ilość słów które znajdują się blisko siebie, a występowały też w innych publikacjach powoduje jakieś tam margines błędu, i ten margines jest spory - 30% - 40% chyba nawet. Natomiast jeśli program pokaże już większe procenty, wtedy będzie widać jak na dłoni wszystkie fragmenty które przepisywałeś. Ten program pokaże publikacje i Twój tekst, tak, że każdy będzie mógł zobaczyć i porównać.

Kiedyś ten program to był zwykły straszak, bo jest rzecza niemozliwą, żeby porównać go z wszystkimi innymi publikacjami (to też zalezy z jakimi publikacjami). Mój własny promotor to wyjawił. No ale ten system widać działa, skoro go rozwijają i wkładają w to kase. Do tego sprawdzane są podobno stare prace, a w przyszłości będą mogły byc sprawdzane jeszcze raz... wielokrotnie.
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez the patient » 21 wrz 2012, o 18:02

gdzieś czytałem info o złapanych 6 studentach przez ten program. Mam na to zlewką...
the patient
Redakcja

Postprzez Zaratustra » 1 paź 2012, o 13:20

Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez Zaratustra » 2 paź 2012, o 01:16

Temat poważny. A przeczytałem przed chwilą riposte roku. Nie wierzę, że coś to może jeszcze przebić. Opinia , Komentarz .

Zasadniczo zgadzam się, że pokazywanie tego dzieciom nie powinno być wskazane, to już usprawiedliwianie takich zbrodni, bo polska nie była matką tylko macochą, to rzecz niepojęta.
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez subterranean » 3 paź 2012, o 07:11

Swoją drogą Shoah to swietny film !
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez Zaratustra » 3 paź 2012, o 09:12

Widziałem go kiedyś, robił wrażenie :) Jeden z największych dokumentów, byłby może arcydziełem, gdyby nie troche naciąganej publicystyki, i wielu skandali związanych w okół tej produkcji, oraz wokół Claude Lanzmann'a.

Gdy na seminarium poświeconym "Shoah", zorganizowanym w 1985 roku przez Instytut Studiów Polsko-Żydowskich w Oksfordzie, pytano Lanzmanna, dlaczego w filmie nie ma słowa o akcji pomocy Żydom pod kryptonimem "Żegota", dlaczego zabrakło Władysława Bartoszewskiego, odpowiedział, że widział się z Bartoszewskim, ale ten okazał się "nie dość filmowy", a kryteria artystyczne były dla niego podstawowe. Wtedy wstał syn Bartoszewskiego, obecny tam, oświadczając, że Lanzmann kilkakrotnie przekładał spotkanie z ojcem i w końcu z nim nie rozmawiał.

- Prawda, że widziałem się z Lanzmannem, i prawda, że z nim nie rozmawiałem - mówi profesor Władysław Bartoszewski. - Lanzmann pojawił się raz w moim domu, zapytał: "Czy był pan obecny przy egzekucji Żydów?". Odpowiedziałem, że nie. "To nie mamy o czym rozmawiać" - stwierdził i wyszedł. Nie wypowiadałem się nigdy w Polsce na temat "Shoah" ze względu na oszołomstwo niektórych Polaków, nie chciałbym zyskać ich poklasku. Ale rozmawiałem dużo z moimi żydowskimi przyjaciółmi, historykami w Izraelu, i oni słabo oceniają historyczną wartość "Shoah". Film jest wstrząsającym dokumentem o mechanizmie Zagłady, ale już to, co dotyczy Polski, to pokazywanie tylko ludzi bardzo prymitywnych, żadnej złożoności obrazu. Co by szkodziło, gdyby w filmie była jedna osoba z technicznym średnim wykształceniem czy jeden z pięciu tysięcy Polaków wyróżnionych medalem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata"? Kardynał Lustiger opowiadał mi o swojej matce i siostrze, aresztowanych przez Francuzów, które zginęły w Oświęcimiu. Dlaczego francuski Żyd nie wprowadza do filmu wątku Zagłady francuskich Żydów wydanych przez kolaboracyjny rząd Vichy? Nasuwa się podejrzenie, że z przyczyn koniunkturalnych. Prezydent Mitterrand nie przyszedłby wtedy na premierę. Ja tego nie lubię.

Inną rzeczą było wręcz skandaliczne, tendencyjne tłumaczenie tego filmu. Kwestie mówione w językach narodowych były tłumaczone w napisach. Jest tam np. taka scena, kiedy polski Żyd wspomina, że zdołał zbiec dzięki pomocy Polaków. Tłumaczenie zaś głosi, że Polacy złapali go i wsadzili z powrotem do wagonu, aby nie umknął losu!

Można dużo o tym poczytać, no, ale dokument wielki.
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez subterranean » 3 paź 2012, o 14:59

Niestety każdy ma swoją prawdę i historię. Jasne. Ale "Olimpiada" też była doskonała i co tu poradzisz.

Film o mechaniźmie zagłady i utracie podmiotowości - reszta to tylko dodatek - wiadomo musi byc jakas koniunktura i ideologia. Zawsze jest.
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez Zaratustra » 3 paź 2012, o 17:01

W teorii jest inaczej, historia jest jedna, i prawda jest jedna. W praniu obaj wiemy, jak to jest. Mimo to zawsze warto oczekiwać szczerości. Cenie sobie twórców, którzy mają jaja robić rzeczy na przekór oczekiwaniom. A opowiedzenie o Koniuchach, Skidlu, Brzostowicy Małej, Grodnie, Nalibokach, czy słynnej 13, to trzeba by miec odwagę!

Olimpia to film artystyczny przede wszystkim, nie porównywał bym go do Shoah, choć i Shoah i Olimpiada starają się wykroczyć poza dokument, i to bardzo im się udało. Generalnie nie wierzę, że Leni była taka niewinna i w ogóle nie wiedziała co to takiego ten nazim, ale to swoja drogą ;)
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez subterranean » 4 paź 2012, o 06:59

Jasne że wiedziała :) "A Hitler też powtarzał że nie chce wojny wcale" :)
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez Zaratustra » 6 paź 2012, o 00:15

http://hexgl.bkcore.com/
Nie moge do mety dojechać.
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez Zaratustra » 27 paź 2012, o 23:25

Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Następna strona

Powrót do » Off topic