Komputery, informatyka

› Debaty na dowolny temat.

Komputery, informatyka

Postprzez the patient » 18 mar 2012, o 13:07

temat o czym nie muszę pisać.

Pytanie, na rynku wiele firm oferuje neta modemem. Co byście mi polecili, szukam czegoś w rosądnej cenie najlepiej bez limitu danych, ewentualnie z limitem ale nie jakiśm 3gb toż to śmiech... Na razie stoi na tym że będzie play, ponieważ brat ma abonament u nich i może mu coś sensownego zaoferują...
the patient
Redakcja

Re: Komputery, informatyka

Postprzez Zaratustra » 19 mar 2012, o 01:06

Nie znam się na tych ofertach w ogóle... generalnie doradzałbym Ci unikanie takich rozwiązań, choć jak mniemam zależy Ci na małych kosztach... najpierw rozejrzyj się za możliwościami w miejscu, w którym będziesz mieszkał...
"Thunderbolt and lightning, very very frightening me. Galileo, Galileo, Galileo figaro, Magnifico..."
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez subterranean » 19 mar 2012, o 08:05

poszukaj sieci osiedlowej. Najlepiej przy kablóie. U nas za setkę płacisz 48 złotych i wsio :)
Vigilans Aeternum exitum cupio
Mihi nomen Orphanus Orphanus
Diem gemitus lacrimamque divae matris
Quae spes mihi sunt
L'Cie, pandere foris promisisti plenas lucis perpetuae
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez the patient » 26 mar 2012, o 09:59

pewnie tak zrobię. tylko czekam aż dogadamy się z właścicielką czy przedłuża nam umowę na kolejny rok czy nie, mieszkanie.
the patient
Redakcja

Postprzez Carmen » 13 paź 2012, o 12:50

Nie umiem zrobić prezentacji w powerpoincie (serio), a w przyszłym tygodniu jadę do Amsterdamu pomagać pewnej firmie informatycznej przy wystawianiu się na salonie i nawet nauczyłam się paru zdań o produkcie, i nawet te parę zdań zrozumiałam. To tak jak zdałam Świętoszka na maturze na 100% a nigdy nie miałam tej książki w ręce. Albo egzamin z relacji międzynarodowych o Kosowie, kiedy zarzekałam się, że tego tematu nie będzie i nie wiedziałam dosłownie nic, a potem miałam średnią dużo ponad średnią. Mam jakąś dziwną zdolność mówienia o rzeczach, o których nie mam zielonego pojęcia. A czasami w improwizacjach radzę sobie jeszcze dużo lepiej niż po przygotowaniu (i chyba muszę sobie na nie częściej pozwalać, ale ciężko, ze względu na moje patologiczne przywiązanie do organizacji i planowania). To jest w pewnym sensie bardzo ekscytujące. Cieszę się, że jadę, bo się wyrwę, a mam nieodparte wrażenie, że przechodzę od jakiegoś czasu etap pewnych zmian, na które muszę sobie pozwolić.
Some men see things as they are and say why. I dream things that never were and say why not.
Carmen
Stationary Traveller

Postprzez Pipkin » 13 paź 2012, o 16:20

Carmen napisał(a):Nie umiem zrobić prezentacji w powerpoincie (serio), a w przyszłym tygodniu jadę do Amsterdamu pomagać pewnej firmie informatycznej przy wystawianiu się na salonie i nawet nauczyłam się paru zdań o produkcie, i nawet te parę zdań zrozumiałam. To tak jak zdałam Świętoszka na maturze na 100% a nigdy nie miałam tej książki w ręce. Albo egzamin z relacji międzynarodowych o Kosowie, kiedy zarzekałam się, że tego tematu nie będzie i nie wiedziałam dosłownie nic, a potem miałam średnią dużo ponad średnią. Mam jakąś dziwną zdolność mówienia o rzeczach, o których nie mam zielonego pojęcia. A czasami w improwizacjach radzę sobie jeszcze dużo lepiej niż po przygotowaniu (i chyba muszę sobie na nie częściej pozwalać, ale ciężko, ze względu na moje patologiczne przywiązanie do organizacji i planowania). To jest w pewnym sensie bardzo ekscytujące. Cieszę się, że jadę, bo się wyrwę, a mam nieodparte wrażenie, że przechodzę od jakiegoś czasu etap pewnych zmian, na które muszę sobie pozwolić.

Świętoszek to genialna sztuka, najlepsze co stworzył Molier i bardzo niesłusznie traktuję się tego - niewątpliwie - największego komediopisarza wszechczasów oceniając go przez pryzmat szkoły średniej! Piszę to z perspektywy miłośnika barokowej i renensowej literatury francuskiej.
Pipkin
Nazi kura z kosmosu

Postprzez Zaratustra » 13 paź 2012, o 16:49

Powerpointa nie trzeba umieć, otwierasz i już wszystko jest wiadome, gdzie slajdy, gdzie tekst, gdzie obrazki :)

Co do talentu o gadaniu o rzeczach, o których się nie ma pojęcia to utraciłem ten talent na początku studiów inżynierskich, niestety :lol:
"Thunderbolt and lightning, very very frightening me. Galileo, Galileo, Galileo figaro, Magnifico..."
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez radigy » 13 paź 2012, o 16:49

true story bro :D
cui bono
Obrazek
radigy
Redakcja

Postprzez Zaratustra » 23 paź 2012, o 16:53

Testował ktoś z was Windows 8?

Odpaliłem sobie Windows 8 na Virtual Boxie. I powiem wam, że ciężko mi wyrobić sobie zdanie, nie spodziewałem się, e M$ posunie się aż tak odważnie na zmiany. Minimalizm tego całego "Metro" mnie urzekł, ale wątpie, żeby to ludzie ot tak kupili. Standardowy interfejs jest świetny, ale... wywalili całkiem menu start. Jesli będzie dużo programów to bardzo trudno będzie się w tym wszystkim połapać... największy zarzut jest taki, że W8 jest jedną wielką reklama M$. Wszystko tu jest Bingowe, Skype'owe, Outlookowe. Wygląda na to, że gry będą musiały być związane z jakimś tam ich Sklepem, beznadziejny pomysł. Jeżeli to się nie zmieni to nie ma szans na przesiadke do W8.
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez radigy » 24 cze 2013, o 17:17

ogarnia ktoś temat głośników? Miałem od 6 lat creative T40 a dziś mi przestały grać i zaczęły pierdzieć. Pierdzą nawet jak są 'ON' nie podłączone do laptopa. Kiedy są podłączone do lapka i nie grają to przy podłączeniu do nich słuchawek normalnie słychać dzwięk.

Obrazek

Generalnie jak grzebie przy kabelkach to audio input nic nie zmienia, to left speaker nic nie zmienia, 20 V AC in jak zmiętosiłem i wsadziłem po raz 50 pod innym kątem to zaczęły na chwile grać ale zdechły i tak.

Co robić, jak żyć?
cui bono
Obrazek
radigy
Redakcja

Postprzez subterranean » 24 cze 2013, o 20:00

jak ty to dokłądnie podłaczasz jakie masz wejscia w lapie i głosniku, kablem chinche?
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez radigy » 13 lip 2013, o 19:33

OK głośniki się same naprawiły ^^

jest 2 sprawa, muszę kupić chłodzenie zewnętrzne do lapka i zastnawiam się nad dwoma opcjami:

- SilentiumPC Glacier NC400 (80 zł)
- Zalman ZM-NC3000U (150 zł)

Brat ma zalmana i jest bardzo OK, miał ktoś styczność z tym silentium?
cui bono
Obrazek
radigy
Redakcja

Postprzez radigy » 13 sie 2013, o 15:56

Istnieją jakieś egzaminy INFORMATYCZNO/KOMPUTEROWO/SIECIOWE które mają dobrą renomę? Patrz praca w korporacji
cui bono
Obrazek
radigy
Redakcja

Postprzez Zaratustra » 13 sie 2013, o 19:58

Zawęź jakoś zakres... jakie stanowisko, co umiesz, itd.

Dyplom renomowanej uczelni załatwia Ci przepsutke na przynajmniej kolejne etapy rekrutacji. Certyfikaty mogą sie przydać, ale niekoniecznie. Nie polegalbym na nich.

Sieci/administrowanie
- CCNA 1+2+3+4
- Jakies Windowsowe certyfikaty
- Jakieś Linuxowe certyfikaty
- Jakieś IBMowe certyfikaty

Tester - analityk (polecam)
- Znajomośc baz danych, MS SQL i Oracle
- Excel (w tym VBasic)
- Selenium

Grafik komputerowy
- Oficjalne certyfikaty Adobe (nie znam nikogo kto by miał)

Jesli miałbym zawęzić czy polecić:

Ucz sie SQLa i Excela. Jeśli chcesz mieć pracę siedząc na tyłku przed kompem, skup się w szczególności na bazach danych. Jak chcesz w ogóle w IT siedzieć to znajomośc baz danych robi dużo, programowanie oczywiście też, ale nie musisz być programistą, żeby pracować w IT w korporacji.

W korporacjach często jadą na Windowsach i programach Microsoftowych, więc jeśli już koniecznie chcesz jakies certyfikaty to poszukaj tych Microsoftowych, np. do MS SQLa (MCDBA).

Czy mają renome to nie wiem, renomę ma uczelnia, doświadczenie i wynik na teście rekrutacyjnym, tyle Ci powiem w temacie.
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez Zaratustra » 20 sie 2013, o 15:57

Bawił sie kiedyś ktoś z was-kiedyś-coś makrami w Excelu ?
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez kotarzyna » 20 sie 2013, o 18:00

Was-kiedyś-coś przy robieniu baz danych...
Ale ja nie jestem zbyt odpowiednią osobą do tego także raczej nie pomogę :( cośtam umiem ale to na pewno jest marne.
Faceci, do roboty. Technika ponoć do was lgnie, pomagajcie.
kotarzyna
Redakcja

Postprzez the patient » 1 wrz 2013, o 14:11

chcę kupić nie długo laptopa. pytanie gdzie najlepiej kupić i w jakim okresie będzie tanio. cena do 1500zł. tak aby gry chodziły mi z poprzedniego roku:D Zarazek liczę na twoje rady:D
the patient
Redakcja

Postprzez Zaratustra » 1 wrz 2013, o 15:02

pytanie gdzie najlepiej kupić

Ceneo.pl, skąpiec.pl, nokaut.pl

w jakim okresie będzie tanio

Nie ma do tego reguły.

cena do 1500zł

Nie kupuje laptopów co pare miesięcy więc nie jestem na bieżąco. Ale doradzić mogę: nie kupuj laptopa za 1500 zł. Za taka kasę ja rozglądał bym się za PCtami. Jeslki musisz to te testy wyglądają mi na wiarygodne http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -2000.html

tak aby gry chodziły mi z poprzedniego roku

Czyli jakich? Battlefield 3? Dirt 3? Nic z tych rzeczy Ci nie pójdzie IMHO.

Rok temu dołozyłem się na laptop dla siostrzenicy na komunie, kosztował 1300 zł gdzieś. No bo "po co więcej, jak to ma być tylko do programów edukacyjnych i bajek". Nie był tam nawet net używany, z 'cieższych' rzeczy jedynie Minecraft scrackowany na offline. Po pół roku wylądował w serwisie na wymianę płyty głównej.

Nie kupuj tanich laptopów
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez subterranean » 1 wrz 2013, o 15:47

the patient napisał(a):chcę kupić nie długo laptopa. pytanie gdzie najlepiej kupić i w jakim okresie będzie tanio. cena do 1500zł. tak aby gry chodziły mi z poprzedniego roku:D Zarazek liczę na twoje rady:D

Nie ma takich

laptop do gier to 2500 złotych co najmniej niestety.

Kup stacjonarny komputer ziom. Moitor za 400 złotych se kupisz i jednostke zmodernizujesz z czasem.
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez the patient » 1 wrz 2013, o 15:50

wolę zainwestować w laptopa póki nie mam swojego mieszkania w wawie i tylko wynajmuję. to za ile musiałbym kupić lapa abym nie był zły że zaraz coś padnie.

chodzi mi o gry nowsze, nie koniecznie z wielkimi wymaganiami. silent hill 5 aby mi poszło, far cry 2, czy jakieś strzelanki:P fear ostatnia część.
the patient
Redakcja

Postprzez Zaratustra » 1 wrz 2013, o 16:48

Nie chodzi o to, że Ci padnie... to po prostu strata kasy. I nie rozumiem co ma wynajem do kupna PC - pare więcej gratów do samochodu w razie przeprowadzki.

Silent Hill Homecoming i Far Cry 2 to gry sprzed 5 lat (a nie roku...) więc jakaś szansa jest że Ci pójdą (lipnie) na minimalnych wymaganiach, ale to musisz zobaczyć wymagania sprzętowe, po to one są podawane. Może być problem z pixel shaderem w lapkach szczególnie w tym przedziale cenowym. Ja bym nie ryzykował, uzbieraj 2500 - 3000 jak chcesz grać labo kup PC/konsole.
Zaratustra
Z-ca Red. Naczelnego

Postprzez subterranean » 1 wrz 2013, o 18:43

Nawet jak ci coś pójdzie, nawet na lapie za te 3000 - będzie się tak grzać że ci pasta na procku pójdzie w 3 miechy. Jak chcesz grac kup konsolę. Dasz 900 i bedziesz miał sprzet idealny. Laptopy nie są do grania.

Na wymagania nie masz co patrzeć bo karty mobilne mimo że mają po 2 giga to i tak są syfne. Nie warto.

Silent hill na ps3 czy FC kupisz za 30 złotych na allegro na ps3. A izagrasz sobie w Downpour którego nie ma na PC.
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez the patient » 1 wrz 2013, o 19:57

konsola fajny pomysł, ale a trzeba mieć telewizor, b fundusze na to, c pewną pracę.
Prześpię się z tym parę dni.
the patient
Redakcja

Postprzez subterranean » 2 wrz 2013, o 07:23

Na pewno mniejsze fundusze niż na laptop do grania :)
Quae spes mihi sunt
subterranean
Redaktor naczelny

Postprzez kotarzyna » 2 wrz 2013, o 15:33

kupować konsolełe! nawet używaną ps3 za jakieś 500-600 złociszy (choćby tu http://allegro.pl/konsola-ps3-320-gb-gr ... 60606.html, żeby była slim i miała dysk choćby 320) i telewizorek ale to raczej bym polecała nowy... wiadomo, możesz jakiegoś sencora kupić, na przekątnej 22 cale będzie ładnie wyglądało. Albo już ładny jakiś większy 26=32 cal, nawet cokolwiek choćby samsunga ze starych telewizorów, mieli serię do grania, w okolicach 800 zł. Ja i tak polecam toshibę bo mam i jest ładny ^^ ale 32 cale za 1500...:/
tyle że jak kupisz lapa to możesz ściemniać że to do hm pisania/internetu a nie tylko do grania. Na ps3 jest jeszcze telewizja, axn no i bluuuuuraj jest
kotarzyna
Redakcja

Następna strona

Powrót do » Off topic